Čiščenje in vzdrževanje počitniškega apartmaja

Turizem

Ob najemu apartmaja prevzamemo tudi neko odgovornost. Čiščenje Apartmaja v najemu  se lotite čistiti pametno. Prvo boste morali poskrbeti za kuhinjo. Kuhinja je običajno veliko v uporabi predvsem zaradi kuhanja in čiščenja posode, zato bo čiščenje kuhinje zahtevalo največ časa. Preden se lotite priprave hrane počistite hladilnik.

Veliko ljudi se ne zaveda, da bivanje v apartmaju  ni samo uživanje in početje po lastni volji. Kadar se odločimo bivati v počitniškem apartmaju pa smo odgovorni za apartma v času našega bivanja, zato smo z apartmajem še posebej skrbni. Veliko ljudi se ne zaveda, da vsaka morebitna poškodba lastnine ali samega apartmaja lahko privede do zelo velikih stroškov. Lastnik pa vsekakor stroške zaračuna vam. Bivanje v samem apartmaju pa zahteva tudi vsakodnevno vzdrževanje in čiščenje. Že pred samim vstopom v apartma boste morali počistiti veliko prostorov, saj je čiščenje apartmaja bilo odvisno od prejšnjih obiskovalcev.

Velikokrat se zgodi, da prejšnji obiskovalci pustijo veliko  hrane za seboj. Ne glede na rok uporabe zavrzite vso prejšnjo hrano in napolnite hladilnik z svojo svežo hrano. Tako boste vedeli s čim se prehranjujete in se boste izognili morebitnih težavam in boleznim. Pred samim kuhanjem pa počistite tudi ves pribor in posodo, ki jo boste v času bivanja uporabljali. Najbolje je, da zanj uporabite pomivalni stroj, vendar pa veliko apartmajev ne vsebuje pomivalnega stroja. Če ga v apartmaju ne boste imeli pa posodo operite z čim bolj vročo vodo in učinkovitim detergentom za pranje posode. Počistite tudi kuhinjske površine in umivalnik. Če boste v apartmaju našli kakšno dezinfekcijsko čistilo, lahko za površine kuhinje uporabljate to čistilo. Pomembno je tudi, da počistite kopalnico in Wc školjko. Wc školjka je ena največjih prenašalk bolezni, zato se prepričajte, da bo pred uporabo dezinfecira in čista. Na koncu pa zamenjajte vse brisače in rjuhe iz spalnih prostorov, če še tega pred vami ni storil lastnik. Lastnika prosite za čiste prevleke in brisače. Kadar pa boste zapuščali apartma pa se prepričajte , da boste za seboj počistili vaše brisače in rjuhe.

Vsakodnevno vzdrževanje: bivanje v apartmaju zahteva tudi vsakodnevno vzdrževanje. Ob zimskem času bo čiščenja apartmaja veliko več zaradi vremenskih razmer. V zimskem času boste tla apartmaja morali čistiti tudi večkrat dnevno. Običajni apartmaji imajo sesalnike in metle za tla, da lahko čistite in vzdržujete apartma. V poletnem času pa bo čiščenja tal vse manj. Posodo, ki jo boste uporabljali boste morali vsakodnevno čistiti za seboj, da se posoda nebo preveč nakopičila. Kadar pa boste zapuščali apartma, pa se od vas pričakuje, da bo vsa uporabljena posoda čista in zložena na svoja mesta. Tudi smeti boste morali odnašati sami. Apartmaji imajo tudi običajno poskrbljeno za odlagališča za smeti, zato z tem ne boste imeli večjih težav. Poskrbeti boste morali za svoje stvari in apartma. Ob vstopu v apartma vam bo lastnik izročil ključ, za katerega ste v času bivanja v apartmaju odgovorni. Poskrbite, da boste ključ hranili na varnem mestu in ga ne boste izgubili. Izguba ključa lahko nanese velike stroške, tako da z ključem ravnajte pazljivo. Za vse stvari, ki jih boste imeli v času počitnic v apartmaju pa odgovarjajte sami. Pazljivi bodite z pametnimi tablicami, dlančniki in telefoni. Velikokrat na počitnicah ob mali nepazljivosti privede do kraj. Pazljivost pa na počitnicah nikoli ni bila odveč.

Morebitne poškodbe lastnine apartmaja ali samega apartmaja pa nemudoma sporočite lastniku. Ob vstopu v apartma vam lastnik po navadi izroči pogodbo o bivanju, kjer je običajno navedeno, da v primeru škode obvestite lastnika. Lastnik je dolžan vedeti kaj se v apartmaju dogaja in v času vašega bivanja sme priti preveriti stanje. Če boste v apartmaju, kaj poškodovali se torej takoj posvetujte z lastnikom. Kadar pa se odpravljate na počitnice z otroci pa bodite pazljivi še toliko bolj. Otroci se velikokrat igrajo in nehote poškodujejo lastnino. Če se boste odločili za bivanje v apartmaju z otroci potem se dobro pozanimajte kateri apartma je najprimernejši za vas. Apartmaji so velikokrat narejeni za mirno bivanje in počitek, zato so bolj primerni za upokojence in pare.